KLAMONT

cenová ponuka

+421 918-392-178

POHONY BRÁN CAMEKRÍDLOVÉ BRÁNY

Široký sortiment pohonov pre motorizáciu krídiel brán umožňuje ich použitie takmer pre každý typ, veľkosť a intenzitu prevádzky krídlových brán. Krídlové brány sú riešením predovšetkým v prípade ak obmedzený priestor po stranách vstupného otvoru nedovoľuje inštaláciu posuvnej brány. Výber najvhodnejšieho typu pohonu sa určí podľa možnosti uchytenia pohonu, šírky a váhy krídla brány a to vrátane tlaku vetra, ktorý pôsobí na plochu brány pri extrémnych poveternostných podmienkach.

Riadiace elektroniky pre pohony krídlových brán umožňujú pripojenie ľubovolných ovládacích prvkov od jednoduchého tlačidla, cez kľúčový ovládač, kódovú klávestnicu, snímač bezkontaktných kariet až po diaľkové ovládanie.

Brány je tiež možné vybaviť ďalšimi prvkami pre zvýšenie bezpečnosti pre lepšiu ochranu majetku a ľudí.

Medzi ochranné prvky patria:

fotobunky obmedzujúce pohyb brány v prípade detekcie prekážky
nárazové bezpečnostné rebrá na krídlach brány brániace privretiu
svetelný maják pre upozornenie na výjazd vozidla

Všetky pohony od firmy CAME sú označené značkou EN tested a spĺňajú najprísnejšie európske bezpečnostné normy.

FlexPre krídla brán do 1,6 m. Flex je pohon krídlových brán vhodný pre brány peších pasáží, rezidenčných zón a bytových domov. S redukovanou veľkosťou ramien potrebuje minimálny priestor na inštaláciu a je vhodný v prípadoch, keď sa inštaluje na nosný stĺp alebo je brána tesne pri múre či plote.

FerniPre krídla brán do 4 m. Ferni je pohon špeciálne navrhnutý pre krídlové brány montované k väčším pilierom. Vďaka špecifickému prevedeniu ramena sa Ferni ľahko a efektívne vysporiada s váhou samotnej brány. Zaručuje tak bezpečnú a konštantnú rýchlosť pohybu bez kmitania počas otvárania a zatvárania brány.

Frog-JPre krídla brán do 1,8 m. Frog-J je pohon ideálny pre krídlové brány s dĺžkou krídla nepresahujúcou 1,8 m. Je vysoký len 85 mm, nevyžaduje predprípravu. Nový 24V motor pracuje aj v núdzovom režime a vylepšená elektronika neustále kontroluje plynulosť a bezpečnosť pohybu.

MytoPre krídla brán do 1,8 m. Came predstavuje Myto, nové a jednoduché riešenie zabudovaného pohonu pod úroveň terénu. Myto je vhodné pre nastaviteľné a rýchle ovládanie krídlových brán s dĺžkou ramena do 1,8 m. Je pohonom s jednoduchou inštaláciou motora aj uchytenia ramena.

AmicoPre krídla brán do 1,8 m. Revolučný pohon navrhnutý pre krídlové brány rodinných domov a rezidenčných zón, kde bezpečnosť je hlavným kritériom pre výber pohonu. Jeho dômyselný dizajn a pozornosť venovaná každému detailu z neho vytvorila vlajkovú loď svojej produktovej rady.

KronoDve verzie pre krídla brány do 3 m a 5 m. Pohon Krono je ideálnym riešením pre kované brány, je robustný, tichý a jeho dizajn dokonale ladí s eleganciou kovaných brán.

AtiDve verzie pre krídla brány do 3 m a 5 m. Tieto pohony vedia uspokojiť aj veľmi špecifické požiadavky na obsluhu v extrémnych podmienkach priemyselných zón a prevádzok s intenzívnou premávkou.

AxoAXO je nový elektromechanický pohon navrhnutý pre dlhú životnosť a maximálnu bezpečnosť aj pri veľmi veľkých krídlových bránach. Revolučný závit s dvomi koncami výrazne znižuje opotrebenie celého mechanizmu. Nárazová sila pohybu krídla brány je dimenzovaná tak, aby bola v súlade s európskymi normami.

Fast40Pre krídla brán do 2,3 m. Fast40 je najnovší pohon od Came na prepojenie so systémom domácej automatizácie HEI cez nový CRP (Came Remote Protocol). Vďaka tejto technológii môžete riadiť svoju automatickú bránu jednoducho cez dotykový displej, alebo v prípade že ste mimo domu prostredníctvom vášho smartphonu alebo tabletu.

FastPre krídla brán do 2,3 m. Pohon Fast patrí do inovatívnej rady univerzálnych a výkonných pohonov s možnosťou uchytenia na stredné a veľké podporné stĺpy. Inštalácia pohonu Fast je rýchla a bez potreby ďaľšej práce na stĺpe alebo samotnej bráne.

FrogPre krídla brán do 3,5 m Skrytý pohon, ktorý je takmer neviditeľný, zachováva estetiku brány a perfektne sa prispôsobí na akýkoľvek typ brány. Frog je syntézou inovatívneho dizajnu a filozofie…

Frog PlusPre krídla brán do 7 m Frog plus je novým inteligentným riešením od Came v rade pohonov umiestnených v podlahe. Je ideálny pre ovládanie krídlových brán aj naozaj veľkých rozmerov.

StyloPre krídla brán do 1,8 m Malý veľkosťou ale veľký výkonom. Pohon Stylo je nové riešenie pre malé a stredné krídlové brány. Jeho dizajn je úzky, kompaktný a exkluzívny.

SuperfrogPre krídla brány do 8 m Superfrog, pre "super-veľké" brány. Superfrog je elektromechanický pohon zabudovateľný do podlahy pre automatizáciu nadrozmerných krídlových brán. Je kompletne navrhnutý a vytvorený v dielni Came.

PRÍSLUŠENSTVO

Všetky typy motorov s príslušnou elektronickou jednotkou je možné ovládať širokou škálou ovládacích zariadení podľa charakteru zariadenia pre maximálny užívateľský komfort:

Príslušenstvo CAME
 • tlačidlami
 • kľúčovými ovládačmi s osobným kľúčom
 • magnetickými kľúčmi
 • klávesnicami osobného číselného kódu
 • žetónmi vhadzovanými do skrinky
 • magnetickými a bezkontaktnými kartami
 • snímacími radarmi pohybu
 • magnetoindukčnými vozidlovými detektormi
 • bezkontaktnými fotobunkami
 • nášľapnými doskami
 • rádiovými diaľkovými ovládačmi v rozličných typoch prevedenia (od kľúčenkových typov až po robustné priemyselné prevedenie) a spôsoboch kódovania (s pevným individuálnym alebo plávajúcim kódom).

Všetky spôsoby ovládania môžu byť vzájomne kombinované a môžu ovládať viacero zariadení, ako aj spínanie osvetlenia, otváranie elektrického zámku dverí, alebo zapínanie a vypínanie poplachového systému. V prípade kombinácie diaľkového ovládania so zariadeniami iných výrobcov postačuje doplniť k takémuto zariadeniu externý prijímač, čím sa sústredia všetky ovládače do jediného vysielača.

Neváhajte a kontaktujte nás!

v prípade akýchkoľvek informácií alebo otázok sme vám k dispozícii aj na dole uvedených kontaktoch!

HETIKOV s.r.o.
Hörmann
CAME S.p.A.
Mobilné garáže
Značkové produkty od yourbrand.sk
VegaStar - zdravý život
Pepack e-shop - obaly, baliaci materiál, baliace stroje - baliaci materiál, obaly, baliaca technika
Scroll to Top